A Pedagógus szakvizsga szakirányú továbbképzési szak elvégzése a harmadik diplomám megszerzését jelentette. A képzésen korszerű, innovatív és a szakmai fejlődésem elősegítéséhez szükséges tárgyakat tanulhattam, olyan széleskörű tudással rendelkező oktatóktól, akik helikopter szemléletű látásmódjukkal hozzájárultak tudásom sokrétű gyarapodásához. A képzés során olyan hasznos tudás-csomagot és sajátos szemléletmódot kaptam, amely megkönnyíti a pedagógus portfólióm elkészítését. Ezért is gondolom, hogy a pedagógus életpálya modellbe a megszerzett tudás és végzettség jól illeszkedik.
Nyilvántartásba vételi szám: OH-FRKP/1389-7/2007.
Indítási engedély száma: OH-FHF/1727-4/2009.
A többször módosított 1993. évi LXXIX. A közoktatásról szóló törvény 17. §-ában szabályozott szakvizsga teljesítésére.
Szakirányú továbbképzésben megszerezhető szakképzettség neve: Szakvizsgázott pedagógus
A továbbképzésben résztvevők a megszerzett elméleti és gyakorlati ismeretek alapján képesek az intézményi feladatok szervezésére, pedagógiai folyamattervezésre, együttműködésre a pedagógus kollégákkal, szülőkkel, az oktatásirányítás különböző szintjeivel.
A pedagógusi tevékenység ellátásához szükséges elméleti és gyakorlati ismeretek megerősítése, elmélyítése, a legújabb ismeretekkel történő megújítása.
A gyakorlati tevékenységük tapasztalataira építve a képzés során a pedagógusok felkészülnek a pedagógus munkakörök, illetve az intézményekhez kapcsolódó speciális feladatok ellátására. Ismereteket szereznek az oktatás-nevelés tartalmi szabályozásának új követelményeiről, azok alkalmazási lehetőségeiről a szaktárgyi oktatásban és nevelésben. Megismerik az intézmények eredményes irányítására, működésére vonatkozó legfontosabb alapelveket. Felkészülnek a gyermekek/tanulók egyéni sajátosságait figyelembe vevő szeméyiségformálás elméletére, módszereire.
Kötelező ismeretkör:
Választáson alapuló tanulmányterületek:
Részletes képzési és kimeneteli követelmények
E-learning alapú távoktatásban zajlik, online konzultációs alkalmakkal, valamint online tananyag támogatással. A képzés portfólió típusú szakdolgozattal zárul, melynek tartalmi követelményei átfedésben vannak a pedagógus életpálya portfólió elemeivel, így mind a szakszolgálatoknál dolgozó, mind pedig az egyéb oktatási intézményekben dolgozó kollégák hasznosítani tudják az elkészített portfóliós dokumentumokat.
Amennyiben rendelkezik pedagógus szakvizsga képzésen szerzett oklevéllel, csatolja a pedagógus szakvizsga oklevelét jelentkezéskor. A felvételt követően a tantárgyfelvételi időszakban Kreditátviteli és validációs kérelmet nem kell benyújtani, a képzési idő automatikusan 2 félévre rövidül, azonban az 1-2. félévre beszámított tárgyaira fizetési kötelezettsége keletkezik.
Az inkluzív nevelés tanára mesterszakra, nkluzív nevelés pedagógusa, a Család- és gyermekvédelem szakos pedagógus-, Játékpedagógia és szabadidő-szervező-, valamint a Mentálhigiéniai prevenció specialista szakirányú továbbképzési szakokra a Pedagógus szakvizsgára felkészítő szakirányú továbbképzési szak (OH-FRKP/1389-7/2007.) ráépíthető, ebben az esetben a szakvizsga 2 félév alatt megszerezhető.
Felsőfokú végzettség
a) Az alábbi alapképzési szakok (korábban főiskolai szintű képzések) valamelyikén szerzett oklevél: tanító, óvodapedagógus, csecsemő és kisgyermeknevelő, konduktor, gyógypedagógus, vagy tanári oklevél,
b) továbbá három év pedagógus-munkakörben eltöltött szakmai gyakorlat.
A képzésre azok jelentkezését is várjuk, akik a "Részvétel feltétele" c. részben megjelölt feltételeknek megfelelnek, az ott felsorolt szakok egyikén sikeres záróvizsgát tettek, oklevelük kiállítása folyamatban van, s ezt igazolni tudják.
Csatolandó dokumentumok:
Nyomtatvány: Pedagógus munkaviszony igazolásához
Külföldön szerzett oklevéllel történő jelentkezés esetén, az oklevél igazolására az alábbi dokumentumok csatolása szükséges:
1. Külföldön szerzett oklevelének magyar nyelvű fordítása
2. Végzettségi szint elismeréséről rendelkező határozat (Oktatási Hivatal)
3. Szakképzettség elismeréséről rendelkező határozat (Oktatási Hivatal)
Külföldön szerzett felsőfokú oklevél elismeréséről részletes tájékoztatást az Oktatási Hivatal oldalán talál.
Minimális létszám: 15 fő
A képzés ára:
195.000,- Ft/félév.
Regisztrációs díj összege: a jelentkezéskor fizetendő regisztrációs díj (képzési előleg): 19.500,- Ft, mely összeg az első féléves költségtérítési díjban jóváírásra kerül.
Utalási információk :Tudnivalók jelentkezés módjáról és menetéről
További információk: Humántudományi Kar Kari Hallgatói Ügyfélkapu
Személyesen, online formában: 2025.január 6-tól feltöltés alatt
Írásban : humankar@kodolanyi.hu
Várható kezdési időpont: