Szívből ajánlom minden érdeklődőnek...
Nyilvántartásba vételi szám: FNYF/1449-3/2021.
Szakirányú továbbképzésben megszerezhető szakképzettség neve: Szakvizsgázott pedagógus (oktatástervezés és digitálistananyag-fejlesztés területen)
A képzés célja olyan digitálistananyag- és tartalomfejlesztő szakemberek képzése, akik az ötlettől a tananyag tervezésén, kivitelezésén, megvalósításán és értékelésén át az egész fejlesztési folyamatot képesek menedzselni. A képzés során a résztvevők megtapasztalhatják, hogy a tananyagfejlesztés neveléstudományi, pszichológiai és oktatástervezési alapokra építve hatékonyabb lehet, mintha a technológiai lehetőségekből indulnának ki. A külső partnerekkel támogatott, valós piaci környezet biztosítja a hallgatók számára a tananyagok e-learning keretében történő fejlesztéséhez szükséges, gyakorlatban megnyilvánuló (alkalmazható) hatékony, komplex tudásrendszer elsajátítását. A képzéstartalom független, bármilyen képzési ötletre, nevelési-oktatási területre, illetve életkorra alkalmazható – a megfelelő szakemberek bevonásával. Alkalmas továbbá kontakt, kevert vagy teljes távoktatási képzésben felhasználható digitális képzés kifejlesztésére való felkészítésre.
Választáson alapuló ismeretkörök:
Részletes képzési és kimeneteli követelmények
Mikor vannak a konzultációk?
ONLINE formában félévente 4 alkalommal (szombatokon), ill. hétköznap esténként.
e-learning alapú,távoktatásban zajlik, online konzultációs alkalmakkal, valamint online tananyag támogatással. A képzés portfólió típusú szakdolgozattal zárul, melynek tartalmi követelményei átfedésben vannak a pedagógus életpálya portfólió elemeivel, így mind a szakszolgálatoknál dolgozó, mind pedig az egyéb oktatási intézményekben dolgozó kollégák hasznosítani tudják az elkészített portfóliós dokumentumokat.
Amennyiben rendelkezik pedagógus szakvizsga képzésen szerzett oklevéllel, csatolja a pedagógus szakvizsga oklevelét jelentkezéskor. A felvételt követően a tantárgyfelvételi időszakban Kreditátviteli és validációs kérelmet nem kell benyújtani, a képzési idő automatikusan 2 félévre rövidül, azonban az 1-2. félévre beszámított tárgyaira fizetési kötelezettsége keletkezik.
a) legalább alapképzésben (korábban főiskolai szintű képzésben) szerzett óvodapedagógus, tanító, tanár, gyógypedagógus, szociálpedagógus, konduktor, szakoktató vagy csecsemő- és kisgyermeknevelő szakképzettség;
és
b) pedagógus munkakörben szerzett legalább hároméves szakmai gyakorlat.
Nyomtatvány: Pedagógus munkaviszony igazolásához
A képzésre azok jelentkezését is várjuk, akik a "Részvétel feltétele" c. részben megjelölt feltételeknek megfelelnek, az ott felsorolt szakok egyikén sikeres záróvizsgát tettek, oklevelük kiállítása folyamatban van, s azt igazolni tudják.
Csatolandó dokumentumok:
Külföldön szerzett oklevéllel történő jelentkezés esetén, az oklevél igazolására az alábbi dokumentumok csatolása szükséges:
1. Külföldön szerzett oklevelének magyar nyelvű fordítása
2. Végzettségi szint elismeréséről rendelkező határozat (Oktatási Hivatal)
3. Szakképzettség elismeréséről rendelkező határozat (Oktatási Hivatal)
Külföldön szerzett felsőfokú oklevél elismeréséről részletes tájékoztatást az Oktatási Hivatal oldalán talál.
Minimális létszám: 15 fő
A képzés ára:
195.000,- Ft/félév.
Regisztrációs díj összege: a jelentkezéskor fizetendő regisztrációs díj (képzési előleg): 19.500,- Ft, mely összeg az első féléves költségtérítési díjban jóváírásra kerül.
Utalási információk:Tudnivalók jelentkezés módjáról és menetéről
További információk: Humántudományi Kar Kari Hallgatói Ügyfélkapu
Személyesen, online formában: 2025 .január 6-tól feltöltés alatt
Írásban : humankar@kodolanyi.hu
Várható kezdési időpont: