Közlekedéspedagógiai szakember szakirányú továbbképzés

Végzett hallgatóink mondták a képzésről

Örülök, hogy a Kodolányi János Főiskolára esett a választásom, amikor eldöntöttem, hogy a munkámhoz szükséges ismereteimet tanulással bővítsem. Ebben nagy segítségemre volt Marton Márta felnőttképzési programfelelős, amikor az iskolában rejlő lehetőségekről, az óraadó tanárok szakmai elismertségéről, az iskolai életről beszélgettünk. A bátorító és meggyőző szavak után döntöttem úgy, hogy érdemes a szabadidő szervező és játékpedagógia szakra jelentkeznem. Nem csalódtam, hiszen, a választott szak tanmenete nem csak az elméleti modellek megismerését, megértését segítette elő, hanem egyfajta gyakorlati szemléletet is biztosított a szabadidő helyes eltöltésének szervezéséhez, amit munkám során nap, mint nap használni tudok. Tanáraink nemzetközileg is elismert szakemberekből állnak, akik nemcsak lexikális, hanem a gyakorlatban megszerzett tudásukat is átadják. A magas szakmai színvonal, a gyakorlatra fektetett hangsúly, valamint a hallgatóbarát hozzáállás még tovább fokozták bennem azt az érzést, hogy jól választottam. Csoporttársaimmal, tanáraimmal sikerült jó viszonyt kialakítanom, sőt mivel hasonló területen dolgozunk már szakmai kapcsolatok is születtek. Remélem, ezen ismeretségek sokáig tartanak és a jövőben kölcsönösen tudjuk segíteni egymást azzal a tudással, amit itt szereztünk. Bíztatok mindenkit, hogy ebben az intézményben töltse főiskolás éveit és szerezze meg itt diplomáját!

Toldi Lászlóné Tünde
még több vélemény

Nyilvántartásba vételi szám:


Pedagógusok részére a megalapozott közlekedésre nevelés megvalósításához.

Online képzés, szombati konzultációs napokkal.


Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése: Közlekedéspedagógiai szakember

A képzési idő:
  • 2 félév, 60 kredit

 

A szakirányú továbbképzési szak célja:

A képzésben résztvevő pedagógusok megismerjék a közlekedés átfogó rendszerét, és ennek kiemelt részeként a gyalogos-, a tömeg-, valamint a kétkerekű járművek (kerékpár, e-kerékpár; roller, e-roller) közlekedési szabályait, létesítményeit, technikai eszközeit.

További cél, hogy a szakemberek ismerjék a KRESZ szabályait a köznevelésben résztvevők - kiemelten az óvodai és iskolai csoportok - szempontjából és korspecifikus megközelítésből. Ismerjék ezen szabályok közlekedésre, illetve a közlekedésben résztvevőkre gyakorolt hatásait. Valamint a képzés során megszerzett ismeretek és tudás birtokában a - Nemzeti Alaptanterv alapján meghatározott - a közlekedésre nevelési modul megvalósítása a továbbiakban szakmailag megalapozott módon történjen.

 

A képzés végére a képzésen résztvevő pedagógusok:
  • Megismerik és elsajátítják a közlekedésre nevelés alapvető kívánalmait.
  • Képesek lesznek a közlekedési szabályokat és alkalmazási területeket átfogóan látni, ezáltal biztonságtudatos fejlesztő és nevelő oktatási módszereket alkalmazni annak érdekében, hogy hatékonyan átültessék a közlekedésre felkészítés alapelemeit.
  • Megismerik a defenzív közlekedési technikákat, az alapvető közlekedési infrastruktúrákat és azokhoz kapcsolódó szabályokat. A közlekedési eszközöket, illetve az arra vonatkozó szabályokat és ezen ismereteket tovább tudják adni a pedagógiai tevékenységük során.
  • Képesek lesznek óvodai és általános iskolai óraterveket kidolgozni, és azok révén foglalkozásokat tartani a végzettségüknek megfelelő korosztályoknak.
  • Továbbá képesek lesznek nevelési-oktatási programok, segédanyagok feladatok kidolgozására.

 

Legfontosabb tantárgyak, ismeretkörök:
  • Alapozó ismeretek:
    Közlekedéstörténet, Közlekedési alapismeretek, Járművezetés elmélete, Közlekedési kompetenciák fejlesztő módszerei
  • Szakmai törzsanyag:
    Gyermekek közlekedés pszichológiája, Közlekedésbaleseti statisztika, Infrastruktúra ismeretek, Közlekedési projekt menedzsment, Hazai közlekedésbiztonsági helyzetkép, Közlekedésre nevelés a gyakorlatban, Közlekedésre nevelés módszertan, Kidolgozott közlekedési tevékenységek bemutatása
  • Választható ismeretek:
    Közlekedési kultúra, Közlekedéspolitika
  • Kiegészítő ismeretek:
    Gyermekek közlekedés szociológiája

Részletes képzési és kimeneteli követelmények

Mikor vannak a konzultációk?
  • Online formában szombatokon
  • hétköznap esténként

 

A képzés formája:

E-learning alapú távoktatásban zajlik, online konzultációs alkalmakkal, valamint online tananyag támogatással. A képzés projektmunkával zárul, melynek célja, hogy a hallgatók bemutassák azt, hogy a képzés során tanultakat a gyakorlatban alkalmazni tudják, a tárgykörben önálló teljesítményre képesek.


E-learning alapú (Blended) képzés előnyei:
  • Rugalmas képzési forma, ami azt jelenti, hogy bárhonnan, itthon vagy külföldön folyamatosan hozzáférhet a teljes tanulmányi rendszerhez, a tantárgyi tartalmakhoz.
  • A tanulás ideje és az intenzitása testre szabható, akár éjszaka, napközben, hétvégén vagy hétköznap is tanulhat.
  • Komplex, magas színvonalú oktatási program, amely magába foglalja a tantárgyi tartalmakat, beküldendő feladatokat, a vizsgafeladatsorokat és a folyamatos tanári segítséget.
  • A képzés elején felkészítjük Önt az önálló tanulásra és a képzéshez szükséges számítógépes eszközök használatára.
  • Személyre szabott, hatékony tanári segítséget nyújtunk: szakmailag és módszertanilag magasan képzett tutor-tanárok, gyakorló oktatási szakemberek (KLIK tankerület igazgató, iskolaigazgató, szakszolgálat igazgató) a félév során közvetlen kapcsolatban állnak a hallgatóikkal és segítik tanulásukat.

 

Részvétel feltétele:

A képzésben a pedagógus (óvodapedagógus, tanító, tanár) képzési területen szerzett alapfokozattal (BA), mester fokozattal (MA) valamint főiskolai /egyetemi végzettséggel rendelkezők vehetnek részt.

 

Egyéb információk:

A képzésre azok jelentkezését is várjuk, akik a "Részvétel feltétele" c. részben megjelölt feltételeknek megfelelnek, az ott felsorolt szakok egyikén sikeres záróvizsgát tettek, oklevelük kiállítása folyamatban van, s azt igazolni tudják.

 

Érdeklődés:

név: Kovácsai Gabriella

tel.: +36 30 549 58 86

email: felnottkepzes@kodolanyi.hu

Tudnivalók a jelentkezés módjáról, menetéről
A képzés helyszíne: Budapest, Székesfehérvár, Orosháza

Képzés kezdete: 2024/25. tanév I. félév: 2024. szeptember
 
Jelentkezési határidő: 2024/25. tanév I. félévben induló képzésre: 2024. szeptember 15. (Meghosszabbítva!)
 

Tervezett első oktatási nap: 2024. szeptember 28.

 


JELENTKEZÉS MÓDJA: 

Honlapon található on-line jelentkezési lapon.

 

Csatolandó dokumentumok:
  • oklevélmásolat
  • angol nyelvű betétlap is, ha van,
  • regisztrációs díj befizetését igazoló bizonylat.

Külföldön szerzett oklevéllel történő jelentkezés esetén, az oklevél igazolására az alábbi dokumentumok csatolása szükséges:
 1.Külföldön szerzett oklevelének magyar nyelvű fordítása
 2.Végzettségi szint elismeréséről rendelkező határozat (Oktatási Hivatal)
 3.Szakképzettség elismeréséről rendelkező határozat (Oktatási Hivatal)

 

Külföldön szerzett felsőfokú oklevél elismeréséről részletes tájékoztatást az Oktatási Hivatal oldalán talál.

 

Minimális létszám: 10 fő

A képzés ára:

195.000,- Ft/félév, ebből a jelentkezéskor fizetendő regisztrációs díj (képzési előleg): 19.500,- Ft, mely összeg az első féléves költségtérítési díjban jóváírásra kerül.


A regisztrációs díj (képzési előleg) utalásához információk:

  • kedvezményezett: Kodolányi János Egyetem
  • számlaszám: Erste Bank 11600006-00000000-33437190
  • összeg: 19.500,- Ft
 A "Közlemény" rovatba, a saját nevét írja.
 

 

Várható kezdési időpont: