Egy szuper csapat jött össze sokféle korosztályból
Család -és gyermekvédelmi szakembereknek kinált képzéseink:
A képzés célja olyan komplex az iskola társadalmának szociális problémáira fókuszáló szemléletmód, ismeretanyag, készségek és képességek (ki)fejlesztése, amelyek birtokában a végzett hallgatók az addiginál tágabb kontextusban értelmezve, hatékonyabban és tudatosabban képesek folytatni segítő hivatásukat a különböző típusú oktatási intézményekben. Olyan szakemberek képzése, akik az iskolában felmerülő szociális problémák megoldásához szükséges valamennyi lehetséges erőforrás mozgósításával alkalmasak olyan tevékenységek ellátására, amely segít javítani, illetve helyreállítani az iskola társadalmának (tanulók, szülők, tanárok, egyéb személyzet) és a helyi közösség élet- és működő- képességét, valamint hozzájárul az ehhez szükséges komplex feltételek megvalósításához így közvetve a tanulók szocializációs, illetve tanulmányi sikereihez.
A cél olyan szakemberek képzése, akik a korszerű pedagógiai, pszichológiai, társadalomismereti elméleti és gyakorlati tudásuk, képességeik integrált felhasználásával – elsősorban a nevelési és oktatási intézményekben, a szülők és gyermekek körében, az iskolapszichológus, a szociálpszichológus, a nevelőtestület valamint a gyermekjóléti illetve az egészségvédelmi szakképzettségűekkel való együttműködésben – képesek önállóan ellátni a családdal, a családi életre való felkészítéssel, valamint az iskolai gyermek- és ifjúságvédelemmel kapcsolatos nevelési, oktatási, preventív és korrekciós feladatokat, továbbá szakmai és etikai felelősségük tudatában képesek szakértői feladatok ellátására a választott specializációs területen.
Pedagógusoknak kinált képzéseink:
A képzés célja olyan pedagógusok képzése, akik elméleti, módszertani és gyakorlati tudásuk birtokában készek és képesek a kiemelt figyelmet, különleges bánásmódot igénylő gyermekek, tanulók befogadó nevelésére, differenciált csoportos foglalkoztatására többségi keretek között, együttműködésre a segítő szakmák képviselőivel és a szülőkkel. A képzés felkészít a tanulmányok doktori képzésben történő folytatására.
Olyan pedagógusok, 6-14 éves korú gyerekekkel foglalkozó szakemberek, kollégiumokban dolgozó nevelőtanárok, idősek otthonában alkalmazott szociálpedagógusok, speciális nevelési problémákkal küzdő fiatalokkal foglalkozó szociális munkások képzése, akik képesek lesznek saját munkaköri feladataik ellátása során a játékpedagógia eszközeivel a konfliktusok megelőzésére, kezelésére, feszültségoldásra, az együttműködési képesség fejlesztésére, az önismeret formálására.
A szabadidő-pedagógiai alapműveltség birtokában képesek lesznek élményszerű szabadidős tevékenységeket, programokat tervezni, szervezni és irányítani, amely pozitívan hat a személyiségfejlesztésre, a magatartáskultúrára. A képzés közvetve elősegíti a tanulók, illetve a programban résztvevők kommunikációs, esztétikai nevelését, kreatív személyiségének fejlődését.
A szabadidő-szervező játékpedagógus olyan szakember, aki tapasztalatok alapján szerzett élményekhez kapcsolódó pedagógiai módszerekkel, megfelelő pszichológiai ismeretekkel, problémák, nevelési helyzetek sikeres megoldásának jártasságával, kellő alkotóerővel rendelkezik. Ennek birtokában alakíthatja, formálhatja a csoportokat, fejleszti a közösségeket.
Részletes tájékoztatás,elérhetőség,jelentkezés: Bal oldali menüben, a képzés nevére kattintva.