Amikor az Erkölcstan- Etika szakos pedagógus- szakirányú továbbképzésre jelentkeztem a Kodolányi János Főiskolára, már tudtam, hogy nem veszek zsákbamacskát, hiszen 2012-ben ugyanitt végeztem el az Inkluzív nevelés tanára mesterszakot. Az oktatók felkészültek, széles látókörűek az iskolában és a változó igényeknek megfelelően rugalmasan, de következetesen tanítanak, gyakorlatorientált, életszerű, a mindennapokban jól hasznosítható tudást adtak. Az erkölcstan tantárgy bevezetésével nekünk, pedagógusoknak meg kell újulnunk, hiszen ezen a téren a szakemberek képzése hiányos volt. Számomra nagyon kedvező, hogy itt a Kodolányin teremtődött erre lehetőség. A sokat reklámozott 30-60 órás tanfolyamok nem lesznek elegendők a tárgy tanítására, a közeljövőben csak szaktanár taníthatja majd azt. Itt újabb diplomaként, kiegészítő képzésben, tanári szakot végezhettünk el egy tanév alatt. A képzés során erkölcsi, etikai és filozófiai bevezetés után az erkölcstan tantárgy oktatásának módszertani alapjait sajátíthattuk el. A megszerzett ismereteket azonban nem csak az erkölcstan tantárgy oktatása során tudjuk hasznosítani, hanem az iskolai nevelés kérdéseiben, az osztályfőnöki órán, és egyéb iskolai programok szervezése során is. Feltétlenül említésre méltó, hogy a továbbképzésre az ország több tájáról jártak kollégák, így kovácsolódtunk össze mindannyian. A kapcsolatot azóta is tartjuk és így nagyobb az áttekintésünk az oktatásügy helyzetéről.
Nyilvántartásba vételi szám: FNYF/1026-3/2016.
Indítási engedély száma:
Szakirányú továbbképzésben megszerezhető szakképzettség neve: kelet- és dél-kelet-európai turizmus szakember
A képzés célja olyan turisztikai szakemberek képzése, akik átfogó ismeretekkel rendelkeznek a magyar turizmus jelentős kihasználatlan turisztikai potenciállal rendelkező célterületeinek tekinthető kelet-közép-európai és dél-kelet-európai országok (különösen Csehország, Szlovákia, Lengyelország, a balkáni térség, illetve Oroszország, Ukrajna és Kazahsztán) gazdasági, társadalmi és kulturális jellemzőire, turisztikai jellemzőire és trendjeire vonatkozóan, és ezeket az ismereteket hatékonyan képesek alkalmazni a hazai turizmus szektor számos területén, hozzájárulva ezáltal az ágazat nemzetközi versenyképességének növeléséhez.
Részletes képzési és kimeneteli követelmények
A konzultációk levelező rendszerű képzésben, szombati napokon vannak, összesen 90 tanóra/félév.
A képzésben legalább alapképzési szakon (korábban főiskolai szintű képzésben) megszerzett oklevéllel rendelkezők vehetnek részt.
Érdeklődés:
Gazdaságtudományi Kar
email: gtk@kodolanyi.hu
2024/25. tanév II. keresztfélévben induló képzésre: 2025. január 31.
oklevélmásolat
regisztrációs díj befizetését igazoló bizonylat.
A képzésre azok jelentkezését is várjuk, akik a "Részvétel feltétele" c. részben megjelölt feltételeknek megfelelnek, az ott felsorolt szakok egyikén sikeres záróvizsgát tettek, oklevelük kiállítása folyamatban van, s azt igazolni tudják. Valamint 35.000- Ft regisztrációs díj befizetése, amely az első féléves költségtérítési díjban jóváírásra kerül.
Minimális létszám: 12 fő
A képzés ára:
350 000,- Ft/félév, ebből a jelentkezéskor fizetendő regisztrációs díj: 35.000,- Ft
A "Közlemény" rovatba kérjük, írják be a saját nevüket.
Várható kezdési időpont: