Nagyon jó volt egy olyan közösség részévé válni, amely az ország egészéből verbuválódott. A közösségbe a tanárainkat is beleértem, akik a tanítás során hihetetlen empátiával hangolódtak ránk. Valóban érdekelte őket a mi tapasztalati anyagunk, s erre megpróbáltak építeni is. Közösségformálás szempontjából Folmeg Márta óráit emelném ki. Segítő tanácsaival, módszertani ajánlásaival felvértezve maximális önállóságot adott számunkra, s hihetetlenül érdekes órákat dobtunk össze. Órán alkalmazott játékaival a csoportszintű kapcsolatteremtést indította el. Nagyon jó volt az, hogy prezentációs kiselőadásokat várt el tőlünk. Ez sokunknak az első ilyen szereplésünk volt. Darai tanár úr volt kezdeményezője annak, hogy közös e-mail felületünk legyen. Ezen keresztül aztán minden tanártól megkaptuk az óravázlatokat, ami nagyban segítette az anyag és a kötelező irodalom feldolgozását. A tananyaghoz inkább iránymutatásokat kaptunk, feldolgoznunk egyedül kellett. Az iránymutatások viszont jók voltak; a szemléletmódot, a vizsgálódás szempontjait jelölték ki. A pszichológiai és pedagógiai tárgyaknál nagyon jónak tartottam, hogy az erkölcsi fejlődésre koncentráló megközelítéseket gondoltuk újra végig tanáraink segítségével. A módszertani órákból többre lenne szükség. Ennek hogyanját viszont elképzelni sem tudom.(A módszertan a tanítási órákra is vonatkozik, meg a szakdolgozat módszertanára is.) Jó volt viszont, hogy mindegyik vizsgánk a továbbképzési napra, vagyis szombatra volt szervezve. Tetszett, hogy sokféle / változatos írásbeli feladatot/vizsgalehetőséget kaptunk. A záróvizsga szóbelije pedig formájával (és tételsorával tartalmilag is) méltó összegzője volt tanulmányainknak. Összegezve azt mondanám: jó tartalmú képzést állítottak össze. A tananyag és a tanári gárda oktatása szemléletformáló. Ezzel a képzéssel ,úgy érzem, gazdagodtam. Tanári pályám során hasznosítani fogom tudásom újabb elemeit.
A Kodolányi János Egyetem a NEXON szakmai támogatásával személyügyi üzleti szervező szakirányú továbbképzést indít.
A hallgatók többek között megismerkednek:
Nyilvántartásba vételi és indítási engedély száma:
Budapest: OH/FF/1601-6/2012.
Székesfehérvár: OH/FF/1601-5/2012.
Szakirányú továbbképzésben megszerezhető szakképzettség neve: Személyügyi üzleti szervező
A képzést elvégzők személyügyi szervező képzettséget igénylő munkakörökben helyezkedhetnek el.
Olyan szakemberek képzése akik képesek az emberi erőforrás-gazdálkodás területén a gazdasági és egyéb szervezetek, intézmények humán erőforrás-gazdálkodásának fejlesztő koordináló, irányító feladatait munkatársi, illetve menedzseri szinten ellátni. A szervezeti kapcsolatrendszerekben ismerik az emberi erőforrás személyügyi feladatrendszerét, az emberi erőforrások fejlesztésének szaktudományos alapjait, eszközeit és módszereit, a humánpolitika, a korszerű humánstratégiák alakításának hazai és nemzetközi gyakorlatát. Rendelkeznek a foglalkoztatási viszonyok, társadalmi kapcsolatok, a munkahelyi emberi problémák felismeréséhez, kezeléséhez és harmonikus megoldásához szükséges vezetési, pszichológiai, szociológiai, szociálpolitikai, etikai, jogi, közgazdasági, kommunikációs ismeretekkel és készségekkel. Munkájuk során figyelemmel kísérik a globális és vállalati (vállalkozási) folyamatokat, mérik, elemzik és értékelik a külső és belső tényezők szerepét, azok alakíthatóságát, befolyását.
A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték
Részletes képzési és kimeneteli követelmények
A képzésben bármely képzési területen szerzett alapfokozattal (BA, BSC), mester fokozattal (MA) valamint főiskolai /egyetemi végzettséggel rendelkezők vehetnek részt.
A képzés helyszíne: Budapest, Székesfehérvár
Tanszéki előadó: Tóthné Varga Szilvia
cím: kulttanszek@kodolanyi.hu
tel.: (20) 506-2989
email: hrkult_tanszek@kodolanyi.hu
Tervezett első oktatási nap: 2023. február 25.
Külföldön szerzett oklevéllel történő jelentkezés esetén, a fentieken kívül az alábbi dokumentumok csatolása is szükséges:
1. Külföldön szerzett oklevelének magyar nyelvű fordítása
2. Végzettségi szint elismeréséről rendelkező határozat (Oktatási Hivatal)
3. Szakképzettség elismeréséről rendelkező határozat (Oktatási Hivatal)
Külföldön szerzett felsőfokú oklevél elismeréséről részletes tájékoztatást az Oktatási Hivatal oldalán talál.
A képzésre azok jelentkezését is várjuk, akik a "Részvétel feltétele" c. részben megjelölt feltételeknek megfelelnek, az ott felsorolt szakok egyikén sikeres záróvizsgát tettek, oklevelük kiállítása folyamatban van, s azt igazolni tudják.
A 19.500- Ft regisztrációs díj az első féléves költségtérítési díjban jóváírásra kerül.
Minimális létszám: 12 fő
A képzés ára:
195.000,- Ft/félév, ebből a jelentkezéskor fizetendő regisztrációs díj: 19.500,- Ft, mely összeg az első féléves költségtérítési díjban jóváírásra kerül.
A "Közlemény" rovatba kérjük, írják be a saját nevüket.
A képzés a teljes képzési idő alatt on-line formában történik, ezért oktatásszervezési szempontból minden jelentkezőnket budapesti képzési helyszínnel vesszük fel.
Várható kezdési időpont: