A szakirányú továbbképzésre felsőfokú végzettséget tanúsító oklevéllel lehet jelentkezni. A speciális ismereteket nyújtó képzés elvégzését oklevél tanúsítja. A képzésre azok jelentkezését is várjuk, akik az egyes képzéseknél található „A képzésben résztvevők köre” c. részben megjelölt feltételeknek megfelelnek, az ott felsorolt szakok egyikén sikeres záróvizsgát tettek, az oklevelük kiállítása folyamatban van, s ezt igazolni tudják.
A szakirányú továbbképzésről: egy meglévő alap vagy mesterfokozatra épülve további ismeretek megszerzése, melyet A Nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. tv. 15.§ (6) pontja tesz lehetővé:
15.§ (6) A szakirányú továbbképzésben - az alap- vagy a mesterfokozatot követően további - szakirányú szakképzettség szerezhető. A szakirányú továbbképzésben legalább hatvan kreditet kell és legfeljebb százhúsz kreditet lehet megszerezni. A képzési idő legalább két, legfeljebb négy félév.
A fent nevezett jogszabály 3.§ (3) pontja azt is kimondja, hogy a felsőoktatási intézmény felsőoktatás keretében felsőfokú végzettségi szintet nem biztosító képzésként szakirányú továbbképzést szervezhet.
Miért érdemes szakirányú továbbképzésre járni?
- mert a már meglévő elméleti tudásra és a szakmai tapasztalatokra épít,
- mert a szakterületeken belül speciális, korszerű ismereteket kínál
- mert alkalmazkodik a munkaerőpiac változásaihoz, elvárásaihoz,
- mert vannak közöttük olyan képzések, amelyek az adott tevékenység gyakorlásához szükséges végzettséget biztosítják,
- mert a 277/1997. XII.22. kormányrendelet értelmében a hétévenkénti pedagógus továbbképzési kötelezettség szakirányú továbbképzésben szerzett oklevéllel is teljesíthető.
Mikor vannak a konzultációk?
A konzultációk levelező és e-learning alapú távoktatási rendszerű képzésben, szombati napokon vannak.
A jelentkezés módja:
Az intézmény honlapján az egyes képzéseknél található online jelentkezési lap pontos kitöltésével, a regisztrációs díj átutalásával és a megfelelő dokumentumok csatolásával.
Figyelem!
Szakirányú továbbképzési szakra a jelentkezés feltétele a regisztrációs díj befizetése, melynek mértéke a képzés első félévi költségtérítési díjának 10%-a. A befizetett regisztrációs díjat az egyetem a képzés első félévének térítési díjába beszámítja.
A képzésen való részvétel jelentkező által történő lemondása esetén a befizetett összeg bánatpénznek minősül, így azt az egyetem az előzetesen nyilvánosan közölt feltételek alapján (honlap, jelentkezési lap) nem fizeti vissza.
Amennyiben a képzés az egyetem által kerül lemondásra (pl. a jelentkezési feltételek között meghatározott minimális létszámot nem éri el a jelentkezők száma), a befizetett költségtérítési díjat, beleértve a regisztrációs díjat is, az egyetem 100%-ban visszautalja a jelentkezőnek.
A regisztrációs díj tartalmazza az előzetes tudás és/vagy végzettség (pl. korábban megszerzett szakvizsga vagy más szakirányú végzettség) beszámítási eljárási költségét, a jelentkezés eljáráshoz kapcsolódó tanácsadási, ügyfélszolgálati költségeit.
Az online jelentkezéskor a jelentkezési laphoz fel kell tölteni a meglévő oklevél másolatát, valamint a regisztrációs díj befizetéséről szóló bizonylatot!
A képzésekre felvételi vizsga nincs, kivéve a Társadalomtudományi és gazdasági szakfordító és tolmács szakon.