Digitális tudatosság

Végzett hallgatóink mondták a képzésről

Jómagam a Székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskolában tanítok alsóban magyar és éneket. Munkahelyem – mint referenciaintézmény – a jógyakorlatok színtere és tárháza: kezdő- és gyakorló pedagógusként az állandó tanulás és ismeretszerzés helye. A kidolgozott folyamatok biztosítják a minőségi rendszerszemléletet. Ez sajnos sok helyen hiányzik. Nem véletlenül választottam a Kodolányi Főiskolán a Minőség- és folyamatmenedzsment pedagógus szakvizsgára való felkészítést: a mai magyar oktatási rendszer gyenge pontja a minőség folyamatos biztosítása és a minőség tudatos irányítása, vagyis a minőségirányítás. Itt, a Kodolányin megismerkedhettünk többféle minőségirányítási rendszerrel elméleti szinten. Ami az oktatók szakmai kvalitását mutatja, hogy nemcsak csoporttársaink által bemutatott helyi minőségértékeléssel találkozhattunk, hanem egy csoportos szakmai gyakorlat keretében Szolnok város intézménykomplexumának gyakorlati minőségirányításával is megismerkedhettünk.

Fux István
még több vélemény

Képzés megnevezése: Digitális tudatosság

 

A képzés célja: A képzés célja a digitális eszközök felelősségteljes, tudatos használatának a kialakítása, a hétköznapi tevékenységeket és a munkavállalást szolgáló digitális felületek megismerése (pl. ügyfélkapu, online banki alkalmazások, adózással kapcsolatos alkalmazások).

A résztvevők megtanulják, hogy

- az online szolgáltatások milyen feltételekkel vehetők igénybe;

- mire kell figyelni online szerződéskötéskor;

hogyan használható a közösségi média a munkavállalás során

 

A képzés célcsoportja: Azok a 18. életévüket betöltött fiatalok, akik szeretnének felsőoktatási intézményben tanulni.

 

Kiket várunk a képzésre?

Azokat,

Akik a digitális nagykorúsággal kapcsolatos ismereteket szeretnék elsajátítani A hallgatók megismerik és megtanulják használni a magyar állam digitális felületeit - pl. az ügyfélkaput, online banki alkalmazásokat, az adózással kapcsolatos online felületeket (e-bevallás). Megtanulják, mire kell figyelni online szerződéskötéskor, Végigelemezik néhány online szolgáltatás felhasználói feltételeit, illetve megtanulják használni a munkavállaláshoz is a szociális médiát.

 

A képzés felépítése, legfontosabb témakörei:

1. Online ügyintézés

2. Online bankolás

3. Online adóbevallás

4. Ügyfélkapu használata

5. A közösségi média használata

 

A résztvevők a képzés elvégzésével rendelkezni fognak a következő kompetenciákkal:

- A digitális eszközök felelősségteljes, tudatos használata.

- Online szolgáltatások felhasználási feltételeinek az értelmezése.

- Online szolgáltatásokkal kapcsolatos szerződések értelmezése.

- Közösségi média tudatos, biztonságos használata.

 

Képzés formája: csoportos képzés

 

Képzés óraszáma: 18 óra

 

Jelenleg a képzés nem szerepel a képzési kínálatunkban, a képzéshez készült online kiadványhoz az online jelentkezéssel igényelhet hozzáférést.

 

A képzéshez kapcsolódó fejlesztett feladatok elérhetők:

 

Feladatok a Digitális tudatosság képzéshez

 

A tananyaghoz való hozzáférést a csatolt adatlap kitöltésével tudjuk biztosítani

 

Az igényelt hozzáférést (felhasználó név és jelszó) e-mailben küldi meg a KJE Továbbképzési Központja az igénylő lapon megadott e-mail címre az igénylés beérkezését követő 3 munkanapon belül.

 

Figyelem! A hozzáférés korlátozott ideig tart, hozzáférési határidő 1 hónap!

 

Az online kiadványok igénylésével kapcsolatos probléma esetén szíveskedjen írni a felnottkepzes@kodolanyi.hu e-mail címre.

 

Tudnivalók a jelentkezés módjáról, menetéről

Várható kezdési időpont: