Nyílt napot tartottak ma a Kodolányi János Egyetem képzési helyszínein: Budapesten Orosházán és Székesfehérváron. A január 20-ai nyílt napra háromszázhuszonöten regisztráltak, ebből kétszázhetvenegyen Budapestre, a többiek pedig Székesfehérvárra és Orosházára. Az egyetem képviseltette magát oktatói-hallgatói szinten egyaránt a 23. EDUCATIO Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon is, amit január 12-14. között rendeztek meg.
Nehéz kérdés az érettségi előtt álló középiskolások körében, hogy milyen felsőoktatási intézményt és milyen szakot válasszanak a felvételi időszakban.
Ezekben a hetekben a felsőoktatási intézmények sorra szervezik a tájékoztató programokat a továbbtanuló középiskolások számára, amelyek során nem csak az intézménnyel és az ott folyó oktatással ismerkedhetnek meg a fiatalok, hanem tájékozódhatnak arról is, amiről nem olvashatnak a felvételi tájékoztatóban, ilyen például az egyetem légköre, az oktatók és a hallgatók hozzáállása, segítőkészsége.
A KJE Budapesti Oktatási Központjában Dr. Szabó Péter rektor a 21. század kihívásai és az ezekre reagáló oktatás összefüggéseiről beszélt először, majd leszögezte, hogy az a legfontosabb tényező, hogy szeressenek tanulni a fiatalok:
„A diákok akkor szeretnek tanulni, ha jól érzik magukat, és itt a Kodolányi egyetemen ezt alapnak tekintjük. A magas színvonalú oktatás, az elméleti és gyakorlati képzés megfelelő aránya, a munkaerőpiac igényeihez igazodó szakok és a családias légkör egyaránt jelen van egyetemünkön” - emelte ki a rektor.
Az anomália övezte Erasmus ösztöndíj program kapcsán Dr. Szabó Péter elmondta, hogy a KJE-t nem érinti a bizonytalanság, mivel nem alapítványi keretek között működik az egyetem.
A nagyelőadóban megtartott közös programot követően szakonként tartottak tájékoztatókat a tanárok, tanszékvezetők. A Kodolányi János Egyetem által kínált tizenkét alap-, három mesterszakról és három felsőoktatási szakképzésről minden információt első kézből gyűjthettek be a leendő egyetemisták.
A Kodolányi János Egyetem kiemelt hangsúlyt helyez a gyakorlati képzésre is, és ehhez igazítják az infrastrukturális feltételeket. Jól felszerelt rádió- és televízió stúdiókban gyakorolhatnak a kommunikáció- és médiatudomány szakosok, a sommelier oktatóterem pedig a turizmus és vendéglátás szakosok gyakorlati lehetőségeit bővítik. A gyakorlati képzés színvonalát emelik a különböző szakterületekhez tartozó vállalati partnerek, amelyek közül Dr. Szabó Péter a NEXON Kft-t, Magyarország piacvezető bér- és humánügyviteli szoftverfejlesztőjét, illetve szolgáltatóját emelte ki. Az egyetem internetes hírportálja – a Kodolányisok Világa - pedig bármely szakon tanuló hallgató számára lehetőséget nyújt abban, hogy jól sikerült cikkei, írásai megjelenhessenek.
Kellemes színfoltja volt a nagyelőadói programnak a diáknagykövetek rövid beszéde. A turizmust angol nyelven hallgató Majoros Andrea és a nemzetközi tanulmányok szakos Kanizsay István az egyetemi életről, a családias légkörről és kiváló tanáraikról beszéltek, majd befejezésül eláruták, hogy ők a szerelmet is a Kodolányin találták meg egymás személyében.
Mindezek után érdemes számba venni a KJE-n folyó képzéseket: az alapszakokra jelentkezők, anglisztika, előadóművészet, emberi erőforrások, gazdálkodási és menedzsment, kommunikáció és médiatudomány, közösségszervezés, nemzetközi tanulmányok, pedagógia, szociális munka, történelem, turizmus-vendéglátás és üzemmérnök informatikus szakok között választhatnak. Négy mesterszak is várja a Kodolányi egyetemet választó jelentkezőket, emberi erőforrás tanácsadó, nemzetközi tanulmányok, turizmus-vendéglátás és vállalkozásfejlesztés MA-szakokra lehet jelentkezni.
Aki interneten szeretne tájékozódni a Kodolányi egyetem képzéseiről, keresse fel a következő weboldalt: https://www.kodolanyi.hu/felveteli/
Kép és szöveg: Virágh Ildikó