Bátor filmek – Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál nyolcadszor
A 8. Budapest Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon a világ legfrissebb, nemzetközi sikereket elért dokumentumfilmjeit nézhetik meg a műfaj kedvelői január 30-ig.
A fesztivál zsűrijében nemzetközi és hazai szaktekintélyek és alkotók döntenek majd a helyezésekről, köztük Alföldi Róbert, Csákányi Eszter, Vranik Roland. Országszerte tíz nagyvárosban, így Székesfehérváron a Cinema City Alba Pláza műsorán is lesznek vetítések a 8. Budapest Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál keretében január 28-30. között. A királyi városban egy hat filmből álló válogatást vetítenek a hétvégén.
A 8. Budapest Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál a „Bátor filmek” szlogenjével invitálja a nézőket a mozikba. A dokumentumfilmek bátor nőket, gyerekeket, ellenállókat, álmodozókat és útkeresőket mutatnak be a közelmúltban megjelent, nemzetközi sikereket elért dokumentumfilmek által. De lesz a kínálatban dokumentumfilm-válogatás Kínáról, a posztszovjet államokról és Almási Tamás rendező filmjeiből is.
Székesfehérváron január 28-30. között összesen hat filmet vetítenek le a fesztivál keretein belül. A BIDF jegyárai egységesen alakulnak: a sima jegyek ára 1650 forint, a 5 különböző filmre szóló 4+1 bérlet ára pedig 6.600 forint. Minimum tizenöt fős csoport esetén van lehetőség fejenként 990 forintos áron, iskolás csoport jegyeket vásárolni.
A Cinema City Albában vetítésre kerülő filmek:
- január 28. 17:00 – A köd gyermekei
19:15 – A vörös falak foglyai
- január 29. 17:00 – Tehén
19:30 – Menekülés
- január 30. 16:00 – Gólya Bácsi
18:00 – Magas mérce
A közel félszáz filmmel és kétszáz vetítéssel megrendezett 8. Budapest Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál további helyszínei:
Budapest – Cinema City Mammut II. Pláza mozi
Debrecen – Cinema City Debrecen Pláza mozi
Eger – Cinema Agria mozi
Győr – Cinema City Győr Pláza mozi
Pécs – Apolló mozi
Szeged – Belvárosi mozi
Székesfehérvér– Cinema City Alba mozi
Szombathely – Agora Savaria Filmszínház
Szolnok – Tisza mozi
Veszprém – Cinema City Veszprém Pláza mozi
Zalaegerszeg – Art mozi
A filmeket eredeti nyelven, angol és magyar felirattal vetítik.
Budapesten minden vetítés után beszélgetést szerveznek a filmek alkotóival, vagy meghívott szakértőkkel.