Szolgáltatás- és Tudásgazdaság Kutató és Fejlesztő Intézet
Küldetése:
A hazai nem-egyetemi tudományos és technológiai parkok potenciáljának összefogása és olyan szolgáltatástudományi, illetve alkalmazott kutatások területén végezhető és hasznosítható szolgáltatások, fejlesztések, képzés-innovációs megoldások, befektetési és innovációs projektmodellek kialakítása, amelyek az üzleti innovációk ökorendszerének kialakulását támogatják és fejlesztik az Ipari és Tudományos Parkok Egyesületével való kooperációban.
Feladata a kutatási és fejlesztési projektek menedzselése:
- Szolgáltatás gazdaság, szolgáltatástudomány, IT, és alkalmazott szolgáltatástudományi kutatások folytatása politikai, igazgatási, szociális, turisztikai, kereskedelmi, pénzügyi, kreatív gazdasági, képzés-innovációs, kognitív tudományok és mesterséges intelligencia területeken.
- A meglévő parki és klasztertagság alátámasztása és lehetőségek feltárása parkfejlesztési kutatásokkal.
- Egy virtuális tudományos park modell fejlesztése, amely más parkokkal hálózatban azoknak szolgáltatásokat fejleszt.
- Tudományos parki validálási, auditálási, értékelési, minőségeljárási rendszer kidolgozása a nemzetközi innovációs rendszerkövetelmények szerint.
- Egy szolgáltatástudományi kutatóképzési rendszer felállítása az IPE-vel, a már kifejlesztett szakirányú képzésekkel összhangban és annak továbbfejlesztése a versenyképesség megőrzése érdekében.
- Egy professzionális doktori iskola képzési modelljének kifejlesztése az IPE-vel való közös fejlesztés eredményeként, stratégiai befektetési együttműködés keretében. (Doctor of Business Administration, PD of Education, Gazdaságinformatika, kiber-védelem, pszichofiziológia és mesterséges intelligencia, nővér-doktor, közegészségügy, szociális munka modellek mintájára)
- Tudományos parki üzleti modellek fejlesztése során a nemzetközi tapasztalatokra és azok hazai implementációjára tekintettel célszerű fenntarthatósági és minőség modell kialakítása is.
- A 2020-tól belépő új doktori akkreditáció előkészítése és a kapcsolódó P-DI oktatói kar felállítása (a tervezett vezetővel, ipari kutatói chair rendszer).
- Agilis spin off cégek fejlesztési rendszere, és a KJE-relációjú startup ökoszisztéma üzleti modelljének kialakítása.
- A változó globális és európai K+F+I közpolitikák kutatása az IPAR 4.0., a Szolgáltatások 4.0 (SMART szolgáltatások), a Digitális Katona 2.0 és a digitális gazdaság rendszereiben.
Célkitűzése:
- A tudásgazdaság kutatásszervezési ökorendszere és modelljeinek kutatása, fejlesztése.
- A tudományos parki minőséginnovációs szolgáltatások és validációs rendszerek fejlesztése.
- Nemzetközi kutatásszervezési platformok kialakítása az európai térben.
- A nemzetközi hálózatépítés feltételeit segítő szolgáltatások fejlesztése, tudománydiplomácia, nemzetközi park marketing.
- Nemzetközi rendezvények és tudományinformációs és innovációs fórumok szervezése
- Az SZTKFI és szolgáltatási portfoliójának képviselete.
Frissítve: 2020. 03. 26. 10:39