2022. 11. 22.
Az egyetem kiadásában megjelent köteteink 500 Ft-os áron megvásárolhatóak személyesen könyvtárainkban vagy postai úton.
Az akcióban részt vevő könyvek összefoglalóit az alábbiakban olvashatják:
A területi egyenlőtlenségektől a társadalmi jól-lét felé, nyomtatott anyag/ szerk. Szirmai Viktória
Székesfehérvár Kodolányi János Főiskola, 2015
Ez a könyv a valóságos folyamatokra támaszkodó látlelet kíván lenni: a magyar nagyvárosi és a vidéki térségekben élő, eltérő társadalmi helyzetű csoportok jól-léti jellemzőit, azok meghatározottságait, belső eltéréseit írja le.
Történelmi traumáink kezelési lehetőségei lélektani megközelítésben, nyomtatott anyag/ szerk. Bordás Sándor, Glavanovics Andrea
Székesfehérvár Kodolányi János Főiskola, 2015
A kötet tanulmányainak többsége a lélektani folyamatokra összpontosít, és a témában tartott tréningek tapasztalataira építve a csoportterápia szükségességére és a közösség erejére hívja fel a figyelmet, amelyek nagymértékben befolyásolják a különböző konfliktusok kezelését.
A jól-léti közpolitika a 21. században, nyomtatott anyag/ Hervainé Szabó Gyöngyvér
Székesfehérvár Kodolányi János Főiskola, 2015
A tankönyv célja, olyan hatékony kézikönyv kialakítása, amely megalapozza az alapszintű képzésben részt vevő hallgatók társadalomismereteinek gyakorlat- és eredményközpontú kialakítását.
A 21. század eleji államiság kérdőjelei, nyomtatott anyag/ szerk. Hervainé Szabó Gyöngyvér
Székesfehérvár Kodolányi János Főiskola, 2015
A tanulmánykötet a 21.századi államiság kérdőjeleinek, megoldásainak változása bemutatásával a globalizáció és az állam viszonyrendszerét, a fejlődés kérdéseit érintő a nemzetközi tanulmányokat tartalmaz. Segíti a politológia, a nemzetközi gazdálkodás mesterszakos hallgatókat a nemzetközi rendszer és államiság kapcsolata témakörben való eligazodásban.
A globális jól-léti közpolitikai áramlat fogadtatása és hatása az OECD tagországaiban, nyomtatott anyag/ Hervainé Szabó Gyöngyvér, Kovács László, Schuchmann Júlia
Székesfehérvár Kodolányi János Főiskola, 2015
A 21. század első évtizedében a politikai diskurzusok és közpolitikai áramlatok között kiemelkedik a jól-lét kérdésköre. A kötet ezt a témakört vizsgálja és elemzi a társadalmi mozgalmak nézőpontjából, és elemzi, mint globális rezsim formálódását a nemzetközi politikában. Ajánljuk mindazoknak, akik a társadalom komplex felfogásában és értelmezésében új módon és módszerekkel kívánnak eligazodni.
Társadalmi válságok, konfliktusok a jól-lét kontextusában, nyomtatott anyag/ szerk. Hervainé Szabó Gyöngyvér, Folmeg Márta
Székesfehérvár Kodolányi János Főiskola, 2014
A kötet egy olyan jól-léti kutatás társadalmi kontextusát bemutató tanulmányok sorozata, amely a 2009-2013 közötti globális gazdasági ás társadalmi válság összefüggésrendszerében vizsgálja a jól-lét tematikát.
A közös haza konfliktusai, nyomtatott anyag: a Kárpát-medence népei és kelet-közép-európai kapcsolataik/ szerk. Ujváry Gábor
Székesfehérvár Kodolányi János Főiskola, 2014
A mai magyar kultúra markáns megosztottsága, különösen a nemzeti értékek területén, valószínűleg egyedülálló jelenség Európában. Ennek gyökereit elsősorban a szocializációs folyamatokban kereshetjük. A kötet tanulmányaiban a fenti jelenség okaira, a továbblépés lehetőségeire keresnek válaszokat a szerzők.
Történelmi traumáink, nyomtatott anyag: közös sebek és a gyógyításukra tett kísérletek a Kárpát-medencében/ szerk. Ujváry Gábor
Székesfehérvár Kodolányi János Főiskola, 2014
A Kárpát-medencében a nemzetiségi és az egyes nemzeteken belüli, többnyire történelmi eredetű konfliktusok, valamint az asszimilációs folyamatok mindmáig meghatározzák a mindennapok életét. A kötet szerzői azt vizsgálják, hogy miként érvényesültek ezek a Fejér megyei be- és kitelepítések, a 20. századi horvátországi magyar kisebbségekre vonatkozó törvényi szabályozás esetében, illetve a magyar nemzettudat alakulásában.