Tanulmányok
A 1. számú alprojekt eddig elkészült tanulmányai:
A 2. számú alprojekt eddig elkészült tanulmányai:
- Új komplex megközelítésen alapuló versenyképességi modell kialakítása: Hazai szakirodalom elemzés (Dr. Baráth Gabriella)
- Új komplex megközelítésen alapuló versenyképességi modell kialakítása: Angol nyelvű szakirodalom elemzés (dr. Baráth Gabriella)
- Gazdasági-és társadalmi versenyképesség hagyományos fogalmainak a tisztázása és a mai relevanciák bemutatása a francia szakirodalomban (Schuchmann Júlia)
- A versenyképesség fogalma, jelentései, megközelítései a német nyelvű szakirodalomban (N. Kovács Tímea)
- Összegzés a különböző típusú hazai versenyképesség felfogások hazai közpolitikában és a szociálpolitikában történő megjelenéséről, azok kritikai elemzése alapján, különös tekintettel, a regionális egyenlőtlenségekkel összefüggő versenyképességi felfogásokra (Jankó Judit)
- A versenyképesség különböző megközelítései a hazai, az angolszász, a német, és a francia nyelvű nemzetközi szakirodalom feldolgozása alapján, a megközelítések eltérő és hasonló szempontrendszerei szerint. (Halász Levente)
- A gazdasági és a társadalmi versenyképesség hagyományos fogalmai, mai hazai és európai relevanciái, a továbblépést igénylő szempontok bemutatása, a komplex, a jól-létre alapozott versenyképességi modell szükségessége (N. Kovács Tímea – Halász Levente)
- A városimázs és a jól-lét alapú társadalmi versenyképesség összefüggései a magyarországi nagyvárosokban (Michalkó Gábor)
- Nagyvárosi övezetek és a biztonság kapcsolata (Váradi Zsuzsa)
- A társadalmi jól-lét általános fogalmának nagyváros-térségi kutathatósága, valamint a Stiglitz-modell nagyváros-térségi alkalmazhatóságának vizsgálata (Berki Márton)
- A társadalmi jól-lét területi, várostérségi szintjeinek tisztázása a korábbi kutatási előzmények újraelemzése alapján: A 9 magyar nagyváros-térség főbb ökológiai egységeinek kijelölése a nagyvárosi övezetekre érvényes mintavétel, valamint a 2005-ös és a 2013-as összehasonlító elemzés megalapozása céljából (Berki Márton)
- Módszertani útmutató a versenyképesség szakirodalmi áttekintése alapján, valamint a versenyképesség korábbi empirikus kutatási előzményei figyelembevételével a már jól-lét alapú versenyképesség nagyvárostérségi empirikus alapú feltárásának megalapozása érdekében (Dr. Baráth Gabriella)
- Módszertani segédanyag - A komplex megközelítésű, vagyis a jól-lét alapú társadalmi versenyképesség kutatás koncepcionálisan megalapozott operacionalizálása - Kérdéskörök, dimenziók (Prof. Dr. Szirmai Viktória DSc.)
- Módszertani segédanyag - A nagyváros-térségi vizsgálatba bevont konkrét települési minta (városrészek, környéki települések) kijelölése (Dr. Ferencz Zoltán)
- A kilenc nagyvárostérség városkörnyéki fejlett és fejletlen települései, a mintavételi lehetőségek, különös tekintettel a 2005-ös és a 2013-as vizsgálati mintával való összehasonlíthatóság biztosítására statisztikai eredmények alapján (Módszertani segédanyag) (Baranyai Nóra)
- A 9 nagyváros térség térbeli társadalmi jellegzetességei, a centrum-periféria modell
átalakulása (Szirmai Viktória-Ferencz Zoltán)
A 3. számú alprojekt eddig elkészült tanulmányai:
A 4. számú alprojekt eddig elkészült tanulmányai:
Az 5. számú alprojekt eddig elkészült tanulmányai:
- A többszintű kormányzás analitikus keretei: európai szabályozás (Lőrinczné dr. Bencze Edit)
- Konfliktusok és társadalmi mozgalmak a jól-lét kontextusában: Éhséggyaloglások (Lőrinczné dr. Bencze Edit)
- "Konfliktusok és társadalmi mozgalmak a jól-lét kontextusában: Használói user mozgalmak" (Jankó Judit)
- Konfliktusok és társadalmi mozgalmak a jól-lét kontextusában: kamattartozást
felhalmozók mozgalma (Szokoli Erzsébet)
- Konfliktusok és társadalmi mozgalmak a jól-lét kontextusában: Migránson mozgalmai, szabadság- és békemenetek (Koudela Pál)
- Nagyvárosok közbiztonsági és szubjektív biztonsági helyzete I. (Dr. Remek Éva)
- Objektív és szubjektív biztonság néhány magyar nagyvárosban (Mátyás Szabolcs – Sallai János)
- Trianon, mint a 20. század legnagyobb nemzeti válsága és kezelésének lehetséges alternatívái (Vizi László Tamás)
- Társadalmi – gazdasági konfliktusok Európában a 20. században: az osztályharctól a társadalmi érdekkiegyenlítésig (Dr. Zachar Péter Krisztián)
- A magyar kamarai rendszer mint a mezoszféra meghatározó szereplője (Dr. Zachar Péter Krisztián)
- Az Állam szerepének változása Európában és Magyarországon (Simon János)
- Gazdasági világválság hatása és válságkezelés Magyarországon 1931-1933 (Simándi Irén)
- Konfliktusok és társadalmi mozgalmak a jól-lét kontextusában: Felsőoktatási hallgatói mozgalmak (Oszvalcsek Robin)
- A globális jól-léti rezsim, mint a konfliktuskezelés elméleti kerete (Hervainé Szabó Gyöngyvér)
- A konfliktuskezelés analitikus keretei a többszintű kormányzás rendszerében – globális kormányzás (Hervainé Dr. Szabó Gyöngyvér)
- A konfliktusok és társadalmi mozgalmak a jól-lét kontextusában: elméleti és módszertani keretek (Hervainé Dr. Szabó Gyöngyvér)
- Érdekcsoportok, agytrösztök, társadalmi konfliktusok, versenyképesség és jól-lét problematika (Hervainé Dr. Szabó Gyöngyvér)
- A szubjektív jól-lét kérdései a politikai kérdésfeltevésben és interpretációban (Hervainé dr. Szabó Gyöngyvér)
- Az angolszász országok jól-léti programjai és politikái (Hervainé dr. Szabó Gyöngyvér)
- Jól-léti mérések és közpolitikai folyamatok komparatív elemzése - Németország (3 tartomány), Lengyelország, Szlovákia, Szlovénia, Ausztria, Csehország, Lett, Litván, -és Észtország, Románia (Dr. Kovács László)
- Jól léti mérések és a közpolitikai folyamatok komparatív elemzése Franciaországban, Belgiumban, Finnországban, Svédországban, Norvégiában, és Dániában (Schuchmann Júlia)
- A jól-léti mérések és a közpolitikai folyamatok komparatív elemzése keretében a következő országokban a programok áttekintése és elemzése: Spanyolország, Portugália, Olaszország, Görögország, Bulgária (Schuchmann Júlia)