Korábban ígéretet tettünk rá, hogy beszámolunk Tenyi Virág, nemzetközi tanulmányok mesterképzési szakos hallgatónk, Japánban szerzett élményeiről. Virág hosszú ideje az Egyesült Államokban él, jelenleg viszont a Kodolányi Erasmus+ programjának keretében Japánban folytatja tanulmányait.
“Az első hetek mozgalmasan teltek főleg azzal, hogy megismerjük a környéket. Megtanultuk, hogy hogyan kell a buszt használni, vagy a suliban a díjakat befizetni, a könyvtárat használni, hol lehet vásárolni. Itt találkoztunk először a többi nemzetközi diákkal. Ebben a félévben tizenegyen vagyunk csak, a legtöbb diák Tajvanról, illetve Kínából jött, ennélfogva ők már beszélnek valamennyire japánul. Én nem.
A megérkezésünk után, volt egy két napos ismertető kurzus, amikor igazából kitöltöttük az összes hivatalos papírt, kikértük a személyi igazolványokat, elintéztük a lakcím bejelentkezést , illetve az összes adminisztrációs feladatot. Ezen felül, ismertetőt kaptunk a klubokról, ahova lehet jelentkezni. Én a tollaslabdát választottam, de egyébként nagyon nagy a választék: van szinte minden sport, ikebana, tea ceremónia. Itt meg kell jegyeznem, hogy bár van felelős tanár a klubokért, de én például nem láttam szinte soha őket, a diákok legtöbbször egymást tanítják, illetve maguk szervezik a tréningeket.
A kanazawai városházától jött egy kis csapat, akik ismertetőt tartottak arról többek között, hogy hogy kell újrahasznosítani a hulladékokat, illetve, ha akármilyen természeti katasztrófa történik, akkor mit kell csinálni. Mivel rengeteg földrengés van ezen a részen, ez elengedhetetlen. Hála istennek cunamik nem jellemzőek a Japán tenger felé eső oldalán, viszont rengeteg eső esik, illetve télen nagyon sok hó a sok csapadék miatt, ezekre azért fel kell készülni.
Tájékoztatót tartottak a Kanazawa Cultural Exchange programról is, akik elég sok programot szerveznek , de viszonylag kevés a hely ezekre a programokra , úgyhogy azonnal kell jelentkezni ,mert körülbelül 20 hely van 200-300 külföldi diákra. Szerencsére az itteni egyetem is szervez kirándulásokat, ilyen volt például az egynapos túránk Eiheiji-be (Buddhista templom) ami Fukui-ban van.
Ezenkívül a diákok, akik tagjai Student Ambassador programnak szerveznek nekünk mindenféle helyi programokat, ami azért nagyon jó mert az elején nagyon nehéz, még akár egyedül közlekedni is japán nyelvtudás nélkül.
A napok nagyon gyorsan telnek, a japán tanulási tempó nem tréfa, nagyon sok mindent kell memorizálni, sokat kell készülni, főleg a japán nyelvórákra. A egyéb órákon nekem kicsit könnyebb, főleg ahol angolul kell véleményt kifejteni. A japán diákok rendkívül visszafogottak, legalábbis az órákon. Aztán az eheti iskola fesztiválon kiderült, hogy azért ők is tudnak lazítani.
Egy pár hete megkértek, hogy a Junior High Schoolban tartsak egy előadást Magyarországról, ami egy igazán jó élmény volt”– mesélte nekünk Virág.
Személyes tájékoztatást a Nemzetközi Fejlesztési és Képzési Központ munkatársai tudnak nyújtani.
(Budapest Fr. 005-ös iroda)
További kérdések esetén fordulj bizalommal az erasmus@kodolanyi.hu email-címen.
További infók itt: https://www.kodolanyi.hu/egyetemi.../nemzetkozi_lehetosegek
#Kodolányi #EgyüttValóraVáltjuk #AJövődBiztonsága #Felvételi2023
https://www.facebook.com/kodolanyi
https://www.instagram.com/kodolanyiegyetem/