Mágnes Program keretében 14 középfokú intézménnyel, 12 céggel, valamint számos Békés és Csongrád megyei önkormányzattal kötött megállapodást a Kodolányi János Egyetem. Több mint 800 diák számára nyújtanak komplex tehetséggondozási csomagot a középiskolákkal és a piac szereplőivel együttműködésben.
Cél, a hátrányos helyzetű tehetséges fiatalok felsőoktatáshoz való felzárkóztatása.
A sikeres EFOP pályázattal 2017-ben útjára indult programmal az egyetem tevékeny szerepet tölt be a hátrányos helyzetű tehetséges fiatalok felsőoktatásba való bevonásában. A hagyományos beiskolázási programoktól eltérően a Mágnes Programban az oktatási intézményekkel, cégekkel és az önkormányzatokkal kialakított megállapodásoknak köszönhetően a fiatalok közvetlenül, élményszerűen is megismerkedhetnek az adott szakmákkal.
Az egyetemre felkészítő workshopokat, tanulmányi versenyeket, nyári táborokat és konferenciákat magába foglaló komplex felzárkóztatási csomag megsokszorozza a diákok középiskolában megszerzett tudását. Mobil informatika, tudatos közösségimédia-fogyasztás és digitális tudatosság vagy éppen pénzügyi tudatosság tanfolyamokkal fejlesztik a fiatalok kompetenciáját. Ezek mellett számos szakmai eseményen is részt vehetnek a tanulók, melyek során olyan partnercégek életébe pillanthattak be, mint a Fujitsu, Acer, Hewlett Packard, Legrant és PC Trade Systems, illetve részt vehetnek a helyi önkormányzat munkájában is.
A programra a résztvevő középiskolák és gimnáziumok ajánlották be a diákokat, és minden intézményben kijelölt mentor segíti a munkájukat. A folyamat teljességéhez hozzátartozik a konkrét anyagi támogatás is: a különböző ösztöndíj-lehetőségek vagy a díjazással járó tanulmányi versenyek és diákkutatói tevékenységek, valamint külföldi tanulmányi kirándulás, többek között Németországba, Ausztriába és Svájcba. A Kodolányi János Egyetem felajánlásából a rászoruló fiataloknak lehetősége van az intézmény orosházi kampuszának FOKSZ és alapképzésén ingyenesen tanulni.
A diákok megismerkedhetnek a Kodolányi János Egyetem saját fejlesztésű oktatási modelljével (PIQ and Lead) is, amely során speciális tanulási technikákat sajátíthatnak el, és a való életben is megtapasztalhatják választott szakmájuk működését.
A Mágnes Program pályázati része idén nyáron lezárul, de az egyetem a továbbiakban is folytatja a hátrányos helyzetű fiatalok támogatását. A tervek szerint az ország korábbinál is nagyobb területét – többek között Közép-dunántúli régiót és a Közép-magyarországi régiót - fogják lefedni a programmal a közeljövőben.
https://www.facebook.com/kodolanyi
https://www.instagram.com/kodolanyiegyetem